Drabužiai

Kaip dažyti drabužius naudojant kavą ir mėlynes?

1 – Pasirinkite savo audinius
Pirmiausia suraskite kažką tinkamo dažymui. Siūlyčiau pradėti nuo audinio atraižų arba nusipirkti ritinėlį – kad ir ką nors mažo, pavyzdžiui, servetėlių ar rankšluosčių.
Tai padės jums išbandyti kelias spalvas prieš dažydami tai, ką iš tikrųjų norėtumėte dėvėti ar naudoti namuose. Pagrindinis reikalavimas – kad jūsų naudojamas audinys būtų natūralus ir grynas. Svarbu pasirinkti gryną pluoštą, pvz., medvilnę ar liną, o ne mišrią medžiagą, kuri yra dirbtinė ar sintetinė, nes jos taip pat nepateks į dažus.
Įsitikinkite, kad audinys taip pat yra natūralios spalvos ir dar nebuvo apdorotas, balintas ar nudažytas – pirmą kartą buvau su medvilniniu muslinu.
2 – Pasirinkite spalvas
Tada pasirinkite augalinius dažų šaltinius, kurie gali būti vaisiai, daržovės, šaknys, prieskoniai ar gėlės, kuriose gausu taninų.
Mėgstamiausia kava ar arbata (ruda dažymui), uogos, burokėliai, vyšnios arba raudonas vynas (purpuriniams, mėlyniems, tamsiai raudoniems dažams), avokado kauliukai (šviesiai rausviems dažams), ciberžolė (geltonam/oranžiniam dažymui). ) ir matcha arba spirulina (žaliam dažymui).
3 – Paruoškite audinį
Pirmas žingsnis yra apdoroti audinius kandikliu. Kandikas iš esmės užtikrina, kad dažai būtų pritvirtinti prie audinio. Tam galite naudoti daugybę medžiagų, bet man atrodė, kad sojos pienas buvo geresnis, kai tyrinėjau, jį taip pat lengva rasti ir pigiai nusipirkti. Nenaudokite dirbtinio kandiklio, nes jis gali paveikti audinį, taip pat gali būti dirginantis arba šiek tiek toksiškas, o jei ateityje jį išmessite, jis gali turėti žalingą poveikį žemei. Visada geriausia naudoti 100 procentų natūralių ingredientų.
Tiesiog į didelį dubenį įpilkite šiek tiek sojų pieno ir praskieskite vandeniu. Atrodo, kad tam nėra konkretaus santykio, todėl kelis kartus eksperimentavau. Mano pirmasis bandymas turėjo didesnę sojos pieno koncentraciją, o antrasis buvo labiau praskiestas tirpalas. Abu dirbo vienodai gerai.
Prieš panardindama audinį, įpyliau maždaug nuo trečdalio iki pusės dėžutės sojų pieno, užpilto vandeniu. Naudokite tiek audinio, kiek tilps dubenyje, ir įsitikinkite, kad skystis visiškai padengia audinį.
Išmaišykite, kad susimaišytų skystis, ir palikite mirkyti per naktį ar ilgiau. Iš viso savo palikčiau apie 12-20 valandų.
Išmirkę kandiklyje, kitą dieną visiškai išskalaukite audinį ir palikite išdžiūti, kol ruošite dažus.
4 – Padarykite dažus
Dabar dėl linksmybių. Norėdami pagaminti dažus, tiesiog sudėkite pasirinktus ingredientus į atskirus vidutinius / didelius nerūdijančio plieno puodus. Vienu metu darau dvi spalvas, kad būtų galima valdyti, ir siūlyčiau daryti tą patį. Kai ingredientai yra puode – įpilkite vandens tiek, kad tilptų jūsų audinys ir kad skystis jį apsemtų.
Kalbant apie spalvos stiprumą, kuo daugiau ingredientų naudosite, tuo sodresnė bus spalva.
Kad rezultatas būtų blyškesnis, naudokite mažiau ingredientų ir daugiau skieskite vandeniu. Naudočiau apie 150 g maltos kavos, 20–30 g maltos arba šviežios ciberžolės, 200 g šaldytų arba šviežių uogų, nuo dviejų iki keturių didelių avokado kauliukų arba maždaug saują kitų dalykų, su kuriais norite eksperimentuoti.
Kai jūsų ingredientai ir vanduo bus sujungti į puodą, užvirinkite 10–20 minučių, tada sumažinkite ugnį ir troškinkite ant silpnos arba vidutinės ugnies vieną valandą.
5 – audinio dažymas
Tiesiog nukoškite ingredientus ir perpilkite dažus į švarų dubenį ar puodą. Tada laikas pridėti savo audinius. Atsargiai pridėkite audinį prie kiekvieno dažo, būkite atsargūs, kad dėvimi drabužiai nesuteptų.
Visiškai panardinkite audinius, kad jie būtų visiškai padengti dažais, ir palikite mirkyti per naktį ar ilgiau. Pirmąją partiją palikau maždaug 24 valandoms, o antrąjį bandymą – dvi dienas ir abu veikė gerai. Paliekant dažus ilgesniam laikui, dėmės sustiprėja.
Taigi, jei ieškote sodrios, sodrios violetinės arba sodrios, ryškios oranžinės spalvos, palikite dažus, kad jie veiktų dar vienai dienai.
6 – Paskutiniai žingsniai
Kai audinys baigs mirkti, prieš pakabindami, kad išdžiūtų, jį gerai išskalaukite ir pašalinkite perteklinę spalvą. Idealiu atveju pakabinkite lauke šešėlyje arba viduje, atokiau nuo tiesioginių saulės spindulių.
Kai jie išdžius – voilà! Jūsų drabužiai atrodo kaip nauji, o jūs gerai išnaudojote visus namuose esančius vaisius ir daržoves. Natūralūs dažai yra paprastas ir prieinamas būdas paįvairinti paprastus ar papilkėjusius drabužius, kuriuos kitu atveju būtumėte išmetę. Tai smagus, pilnavertis procesas, kurį rekomenduočiau visiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *